Borzychy ul. Leśna 9

Czerwiec 2016 r. – dom letniskowy w Borzychach ul Leśna 9. Na dachu była stara dachówka bitumiczna już wypłukana przez wodę i zmurszała. Nie przeciekała ale na poddaszu w lato było za gorąco więc inwestor zdecydował się na remont. Zakres prac obejmował: docieplenie dachu wełną mineralną od zewnątrz, pokrycie dachu blachodachówką Plannja, wymiana rynien, wstawienie okna, obrobienie komina w całości w technice felcowania na rąbek. Czas pracy 2 dni.

Ul Pszczyńska 44 Warszawa.

Listopad 2015. Ul Pszczyńska 44 Warszawa. Dom w projekcie miał przenikać dach sąsiada ze względu na bliskie sąsiedztwo i konieczność wykonania murka ogniowego. Inwestor miał kłopoty ze znalezieniem wykonawcy gdyż zastoina o długości 3,5 m wydawała się wykonawcom nie do przezwyciężenia. W końcu trafił do nas. Zastoinę za murkiem ogniowym zabudowaliśmy ze spadkiem. Zastosowaliśmy blachę Ruukki, papę zgrzewalną i rynny PVC. Dzięki naszemu doświadczeniu i kwalifikacjom dach jest wykończony bezpiecznie i estetycznie. Czas pracy 5 dni.

Ożarów Mazowiecki ul Żeromskiego 19

Luty 2016, Ożarów Mazowiecki ul Żeromskiego 19. Zlecenie dotyczyło pokrycia dachu blachą na rąbek Click, montażu rynien tak żeby nie było ich widać i docieplenie nieużytkowego tarasu. Ze względu na wady w dokumentacji projektowej musieliśmy sami opracować sposób ukrycia rynien. Wykonaliśmy to najpierw w postaci rysunków potem w postaci modelu w skali 1:1 . Po akceptacji klienta i architekta wykonaliśmy dach i ukryte rynny na całym budynku.

ul Topazowa 11 Warszawa

Przełom 2015 i 216 roku ul Topazowa 11 Warszawa. Ze względu na złożoną bryłę budynku, małe nachylenie części dachu i wysokie wymogi jakościowe klienta było mało firm kwalifikujących się do wykonania tego dachu. Zastosowaliśmy łączone systemy pokryć dachowych. Dlatego możliwe stało się zastosowanie blachy na spadek dachu około 3 stopni i mimo zastoiny między lukarnami. Wszystkie miejsca nadbudów zostały docieplone w standardzie energooszczędnym – prawie pasywnym.

Rajmunda 19 c Warszawa

Lato 2016 roku. Rajmunda 19 c Warszawa. Blisko 30 letni budynek miał złą charakterystykę cieplną i archaiczny wygląd. Naszym zadaniem było docieplenie dachu bez usuwania starej blachy. Wycięliśmy pasek blachy  nad murłatą w miejscu najczęstszych mostków cieplnych i dociepliliśmy to miejsce. Dociepliliśmy też cały dach montując belki 10×5 cm i wełnę 10 cm. Na wełnę została zamontowana membrana dachowa i blacha Click firmy Plannja-Ruukki w najmodniejszym obecnie kolorze Ral 7021. Na uwagę zasługuje podwyższenie lukarn i odwrócenie ich spadku w kierunku połaci dachowej.

ul. Kanałowa 20 Warszawa

Jesień 2016. ul. Kanałowa 20 Warszawa. Lukarny przemarzały więc przy okazji remontu dachu dociepliliśmy je styropianem 10 cm. Na dachu lukarny ze względu na mały spadek zastosowaliśmy papę zgrzewalną i blachę trapezową T35 . Kominy zostały w całości obrobione blachą płaską. Zastosowaliśmy rynny i podsufitkę PVC Bryza.

Wilkowa Wieś działka 11/5

Początek 2017. Wilkowa Wieś działka 11/5 Skręca się na północ na na Korfowe -przed mostkiem po prawej stronie. Materiały użyte to dachówka ceramiczna Staroklasztorna, rynny PVC , okna dachowe znakomitej polskiej firmy z Nowego Sącza. Czas pracy – tydzień.

Księcia Józefa 11 w Zalesiu Dolnym. 

W maju 2017 otrzymaliśmy zlecenie remontu dachu domu przy ulicy Księcia Józefa 11 w Zalesiu Dolnym. Remont obiął wymianę więźby dachowej, odbudowę kominów i attyk, nową dachówkę, obróbki i rynny. Czas pracy z przerwami z powodu deszczu 2 miesiące.

 

Czarna Droga 27a Warszawa

Czerwiec 2018. Problemem dachu były rozpadające się 20 letnie dachówki betonowe, przemarzające ściany lukarn, objawy zacieków na dolnych krawędziach lukarn. Wykonaliśmy : usunięcie dachówki betonowej, docieplenie ścian lukarn płytami PIR i płytami OSB, zrobiliśmy skomplikowane obrobienie lukarn na „rąbek” i najważniejsze: znaleźliśmy najładniejsze dachówki w powłoce brązowa glazura za rozsądną cenę 40 pln za m2. Musieliśmy je ściągać z Niemiec (Bawaria).

Książenice ul. Mazowiecka 144a

Druga połowa lutego 2019. Zlecenie opiewało na: zestawienie więźby dachowej klejonej, przygotowanej na obrabiarce CNC, montaż nadbitki, montaż ocieplenia PIR, montaż blachodachówki Iryd i rynien. Efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania. Widok odkrytej więźby dachowej jest imponujący. Główna płatew kalenicowa ważyła ponad 400 kg. Docieplenie PIR i ładna blacha nadają wrażenia nowoczesności i solidności użytych rozwiązań. Czas realizacji 14 dni.